O firmie

O firmie

Fabryka Czapek i Kapeluszy „Kaszkiet” to polska rodzinna firma zajmująca się produkcją nakryć głowy.
Początki jej historii sięgają roku 1948, kiedy to w powojennej Częstochowie, z pasji do nakryć głowy oraz tradycyjnego rzemiosła, powstała autorska pracownia czapnicza.

Następne dekady to, mimo trudnych czasów, ciągłe doskonalenie fachu i zdobywanie sympatii kolejnych pokoleń zadowolonych klientów. Dynamiczny rozwój oraz zwiększenie produkcji przypadły na początek lat 90 XX wieku, a mała pracownia mogła zmienić się profesjonalną manufakturę. Wtedy też, dzięki coraz szerszej sieci dystrybucji, czapki i kapelusze ze znakiem „Kaszkiet” zaczęły trafiać na głowy w całej Polsce.

Niedługo potem, niemal pół wieku doświadczenia w branży zaowocowało pierwszymi kontaktami i współpracą z uznanymi europejskimi markami.

Dziś, w swoje 72. urodziny, zarządzana przez trzecie już pokolenie, Fabryka Czapek i Kapeluszy „Kaszkiet” dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi i zaopatruje klientów w ponad 20 krajach na 3 kontynentach, a powstające tu czapki i kapelusze można co roku oglądać na targach mody w Paryżu.

Nowoczesne, specjalistyczne maszyny oraz najnowsze technologie idą dziś w parze z tym, co nie zmieniło się tu od końca lat 40. ubiegłego wieku – pielęgnowanym w rodzinie zamiłowaniem do tradycyjnego rzemiosła i najwyższej jakości ręcznie wykonywanych produktów.